top of page

XCM Eiropas Čempionāts 2013

Vieta: Singena, Vācija (15km no Šveices robežas)

Distance: 75km, 1’550 augstuma metri

Plašāka info: http://www.singen-bike-marathon.de


Beidzot ir pienācis tas brīdis, kad gatavojos savam pirmajam lielākajam sezonas startam. Dodos pārstāvēt mūsu valsti uz Eiropas Čempionātu, kas norisināsies Vācijas pilsētā Singenā pie gleznainā Konstances ezera.

Pilsēta atrodas alpu pakājē, kas nozīmē, ka šoreiz nebūs tipiskie alpu kalni, un trases profils ir daudz draudzīgāks man. Kopējā veicamā distance sieviešu elitei ir 75km ar kopējo augstuma metru skaitu mazliet virs pusotra kilometra, kas priekš Eiropas trases ir samērā maz.


Tikko kā bija pieejams trase GPS fails, izpildīju savu mājas darbu un „izbraucu” trasi ar Google Earth palīdzību, kas deva visai skaidru priekšstatu par to, kas mani sagaida. Sākums būs ātrs un vedīs mūs ārā no pilsētas centra līdz pirmajiem kalniem, kur tad noteikti notiks pirmie mēģinājumi sadalīt peletonu.

Par cik nav gaidāmas dabas stihijas, tad, pat neskatoties uz prognozēto lietu sacensību laikā, trasei tomēr vajadzētu saglabāties pietiekami ātrai un cietai. Lielākā trases daļa sastāvēs no grants lauku ceļiem un ātri braucamiem meža ceļiem. Ir arī trīs meža sekcijas. Divas no tām, spriežot pēc satelīta attēliem, ir ātri braucamas, taču par vienu spriest ir grūti – to apskatīšu, kad ieradīšos uz vietas.

Kopumā trase ļoti atgādina pagājušā gada Jūrmalas maratonu ar vienīgo lielo starpību, ka šeit būs daudz vairāk kalnu. Jāsaka, ka pēc tā, ko redzu un zinu, uz šo brīdi trase ir piemērota man – ātra, bez stāviem kāpumiem un bez izteiktām tehniskām sekcijām. Visa trase ir veidota ap pilsētu, līdz ar to visas 5 feed zonas būs viegli sasniedzamas manam supportam. Starts un finišs ir pilnīgi plakani, un, ja visas kalnus uzbrauks kopā grupā, kas ir iespējams, jo ceļi pietiekami plati, tad beigās būs sprinta finišs. Finišs ir pilsētas centrā, tāpēc būtiski var izrādīties pēdējie pāris pagriezieni (īpaši pēdējais 90 grādos), ja finišē vairākas braucējas kopā. Manas prognozes ir par grupas finišu, kas varētu sastāvēt no 5-8 braucējām, kas tad arī sadalīs Eiropas čempiones titulu.


Par sastāvu


Gan sieviešu, gan vīriešu sastāvs ir vairāk kā iespaidīgs. Tas, ka Eiropas čempionāts nav tik prestižs kā pasaules čempionāts, nebūt nenozīmē, ka dalībnieki ir mazāk zināmi. Sievietēm izteiktas favorītes būs pašmāju Sabine Spitz, kas noteikti centīsies attaisnot vietējo fanu ovācijas. Par cik tur pat kaimiņos pārdesmit kilometru attālumā atrodas Šveice, tas nozīmē tikai to, ka arī Esther Süss jutīsies gandrīz kā mājās, un arī viņas atbalstītāji būs vairumā. Trešā no favorītēm noteikti ir braucēja no Lielbritānijas Sally Bigham. Visi tie, kas seko velo sportam, pazīst šos vārdus. Taču, ja tie nav zināmi, tad īsam ieskatam, kas tad būs manas pretinieces.


Sabin Spitz – vairāku olimpiāžu laureāte un pasaules čempione maratonā, Esther Süss – Cape Epic laureāte un pasaules čempione maratonā, Sally Bigham – UCI rangā pirmā vietā XCMS kategorijā un Leadville 100 laureāte. Protams, bez šīm dāmām, būs vēl ļoti stiprs Vācijas, Austrija un Šveices braucēju sastāvs, tā kā konkurence būs ievērojama.

Savas izredzes vērtēju kā labas, ņemot vērā trases reljefu, kas nedos daudz iespēju līderēm atrauties. Man mērķis ir finiša līniju šķērsot starp labākajām 20 dāmām. Uz Vāciju došos nākamo trešdien, lai pagūtu aplūkot trasi, pierastu pie mazliet siltākām temperatūrām. Lidošu ar lidmašīnu līdz Frankfurtei, no kurienes uz Singenu došos īrētā mašīnā. Dzīvosim ērtos un jaukos apartamentos apmēram 10km no starta vietas.

"mērķis ir finiša līniju šķērsot starp labākajām 20 dāmām"

Kas attiecas uz vīriešu sastāvu, tas arī neliek vilties. Tur noteikti būs ko redzēt, jo piedalās trīs pasaules čempioni: Periklis Ilias, Christoph Sauser un Alban Lakata. Līdzīgi kā dāmām, arī vīriešu elite pamatā sastāv no Šveices, Vācijas un Austrijas pārstāvjiem, kas noteikti padarīs sacensības interesantākas. Vīriešiem distance būs garāka ar kopējo kilometrāžu 94km un 2’100 augstuma metriem. Trases gan vīriešiem, gan dāmām ir vienādas, ar vienīgo atšķirību ka vīrieši veic divus lielos apļus, taču sievietes tikai pus otru.

Par jaunumiem no Vācijas noteikti ziņošu savos twitter un facebook profilos, kā arī šeit.


Turiet īkšķus! :)

2 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page